Hvordan kan leverandøren «inngi sitt beste tilbud»? Nyttige tips for å delta i anbudskonkurranser

Dato:  29.1.2026,  kl 08:45  -  10:00
Sted:   Vågsgata 42 - Sandnes
Påmeldingsfrist: 28.1.2026

feb-foredrag_1080x1080px2

Nytt år, nye kontrakter! Men…

For å inngå kontrakter med det offentlige, må man som regel gjennom en anbudskonkurranse. Det er mange særegne utfordringer som melder seg når man skal gi tilbud i en anbudskonkurranse, og veien frem til kontraktsinngåelse kan være lang.

Målet er å gi kursdeltakerne tips og innspill som kan gjøre veien frem til inngåelse av offentlige kontrakter litt kortere.

Advokatfullmektig Anders Gaalaas Vardeberg vil gjennomgå sentrale problemstillinger for både tilbydere og oppdragsgivere knyttet til forståelsen av anbudsgrunnlaget og utformingen av tilbud.

Anders har over fem års erfaring med offentlige anskaffelser. Han har vært juridisk rådgiver for sekretariatet til klagenemnda for offentlig anskaffelser i tre år. I tillegg har han over to års erfaring med gjennomføring av anskaffelser, som innkjøper for Bergen og Sola kommuner.

Dette seminaret vil være relevant for leverandører, både med og uten erfaring fra tidligere anbudskonkurranser, samt oppdragsgivere som trenger en oppfriskning i reglene for tolking av konkurransegrunnlag og tilbud.

Deltakelse er gratis, og det vil være lett servering. Vi ber om at det på forhånd gis beskjed om eventuelle allergener til kurs@tpa.no.

Påmelding

Send din påmelding til: kurs@tpa.no eller i påmeldingskjema, innen 28/01/2026

Vel møtt!

Foredragsholdere

Anders Gaalaas Vardeberg

Anders Gaalaas Vardeberg

Advokatfullmektig